Oznam bábkového divadla na Rázcestí Banská Bystrica – Leto na SK

divadlo

Dobrý deň,

Dovoľte mi, aby som stručne predstavila naše divadelné pôsobenie:
BDNR sa 60 rokov venuje tvorbe divadelných predstavení a iných tvorivých aktivít pre deti všetkých vekových kategórií a ich rodičov.
Od r. 2004 sa zároveň venujeme tvorbe bábkodivadelných inscenácií pre mladých ľudí, teeagerov, teenagerky a dospelých.
Na našom repertoári sa nachádzajú výpravné divadelné predstavenia, ktoré vedia očariť divadelnou mágiou, zaujať netradičnými javiskovými prostriedkami. (Kocúr v čižmách, Pinocchio, Červená čipočka, Indiánske rozprávky…)
Zároveň tvoríme scénicky menej náročné predstavenia, ktoré nie sú viazané výlučne na divadelný priestor a vedia za svojimi divákmi, diváčkami aj vycestovať (Dobrú chuť, vlk, O psíčkovi a mačičke…).
To sa týka predstavení pre deti aj predstavení pre dospelých.
Zároveň máme stálu ponuku tvorivých nedivadelných programov a aktivít, vhodných pre menšie skupinky detí a rodičov, napr.
BÁBKOVÝ ATELIÉR. Minikurz o bábkach a animácii s možnosťou vyskúšať si vodenie bábok.
V HLAVNEJ ÚLOHE: ROZPRÁVKA. Interaktívna hra pre deti a rodiny, ktorá sa na základe hádaniek a hier venuje téme rozprávky.
VÝTVARNÉ TVORIVÉ DIELNE zamerané na výrobu bábok rôzneho typu.
Kompletný prehľad nášho repertoáru nájdete na našej webovej stránke:  www.bdnr.sk
 
Napriek tomu, že aj u nás sú divadelné prázdniny, aj počas letných mesiacov dokážeme zorganizovať divadelné predstavenia a interaktívne programy pre detské kolektívy rôzneho veku.
V poslednom čase sme komunikovali aj s p. Procháckom z Úradu pre zahraničných Slovákov, s ktorým sme koordinovali náš možný vklad do táborov organizovaných UpzS pre deti krajanov pre rok 2020.
Dovolila som si obdobnú ponuku preposlať aj Vám. Pokiaľ slovenské rodiny žijúce v BE majú v pláne stráviť leto na Slovensku a zaujala by ich naša ponuka, radi sa ďalej pobavíme o organizačných možnostiach takejto spolupráce, či už pre toto leto, alebo pre leto v r. 2020.
Ďakujem za Váš čas, budem sa tešiť na reakciu a v mene Bábkového divadla na Rázcestí ostávam so srdečným pozdravom.
Pekné dni!
 
 
Monika Tatarková
Dramaturgia
Bábkové divadlo na Rázcestí
Festival Bábkarská Bystrica TOUR 2018
0908 888 817, 0918 571 961
OM